Facebook Hesabını Tamamen Silme – Kapatma

Facebook Mobil indir
15 Mart 2018

Facebook Hesabını Tamamen Silme – Kapatma

Home › Genel › Facebook Hesabını Tamamen Silme – Kapatma
Facebook Hesabını Tamamen Silme – Kapatma
Posted on 21 Mart 2018 by Admin Posted in Genel 2.894 Comments ↓

Bu yazımızda sizlere Facebook silme, Facebook hesap silme, ve Facebook hesap kapatma gibi en çok zorlanılan bir sorunun çözümü ile ilgili bilgiler vereceğiz. Sitemizin açılış amacı da zaten hesabınızı kolayca kapatmanıza yardımcı olmaktır. Yanlız burada şunu belirtmek istiyorum, bizim sitemizin Facebook şirketi ile herhangi bir bağlantısı yoktur. Hesabınızı silmek ve tamamen kapatmak için size yardımcı olmak amacı ile kurulmuştur. Bizlere yorum bölümünü kullanarak sorularınızı sorabilirsiniz. Yine yorumları okuyarak daha önce sorulmuş olan sorulara verdiğimiz cevaplardan yararlanabilirsiniz.

Facebook hesabını silmek istediğine emin değilsen hesabını dondurabilirsin;
Eğer Facebook hesabınızı tamamen silmek istmiyor ve bir süreliğine dondurmak istiyorsanız buraya tıklayınız. Bu linkte hesabınız silinmez, sadece bir süreliğine dondurulur. Bu süreye yine siz karar verebilirsiniz. Yani dondurma işleminin son bulması için hesabınıza giriş yapmanız yeterlidir. Ancak şifrenizi unutmayın yada unutsanız bile en azından mail adresinizi ve mail adresinizin şifresini unutmamanız gerekiyor. Bize gelen şikayetlerin büyük çoğunluğu Facebook mail adresi ve şifresinin unutulduğu yönünde. Mail adres ve şifresi olmadan maalesef hesabınıza hiç bir şekilde giriş yapamazsınız. Mail adresinizi geri getirmek için kurtarma seçenekleri de var onları kullanabilirsiniz.

Önemli Not: Facebook indirmek için buraya tıklayıp indirme sayfasına gidebilirsiniz. Hesabınız silmek için yazının devamını okuyun.

Facebook hiç mi olumsuz yönlere sahip değil?

Adeta hayatı esir almış, arkadaşlarınla sohbet etme, yeni arkadaşlar edinme, gurbetteki akraban ile görüntülü konuşma, oyun oynama, grup kurma, hatta ticaret ve alışverişe kadar pek çok alandan oturduğunuz yerden yararlanma fırsatı sunuyor oluşu ile, anti-sosyal bir hale dönüşmemize, her şeyi sanal ortamda halletmeye alışmamıza, doğallıktan git gide uzaklaşmamıza neden olur.

Zaman içerisinde kültürümüzü ve ananelerimizi unutmamıza neden olur. Bazen de kötü niyetli kişilerin eline geçen hesabımızda yayınlananlar psikolojik olarak bizi yıpratabilir.

Not-2: Facebook hesabınızın kötü niyetli kişilerin eline geçmesini istemiyorsanız güvenlik önlemlerini ciddiye almalı ve her gördüğünüz reklama tıklamamalısınız. Facebook hesabınıza virüs bulaştı ise Facebook Virüs Temizleme başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Facebook hesabınızı kapatmaya veya silmeye gerek kalmadan virüsleri temizleyebilirsiniz.

Bu tarz olumsuzluklara karşı, en güzel yapılacak olan tutumlardan biri de, Facebook hesap silme olacaktır.

Silmeden önce hesabınızın yedeğini indirin;

Facebook hesabınızı sildikten sonra bu işlem geri döndürülemeyeceği için Facebook hesabınızın bir kopyasını mutlaka indirin. Bu kopya içinde nelerin olduğunu merak ediyorsanız buraya tıklayabilirsiniz. Hesap yedeğinizi almak için profilizin ayarlar bölümüne geçin. Açılan pencere sizin profil ayarlarınızın olduğu sayfadır. Burada en altta “Facebook verilerinin kopyasını indir.” yazısını göreceksiniz. Buradaki bağlantıya dokunun. Sonrasında açılan sayfada “Arşivi Başlat” butonuna dokunun. Şifrenizi girmeniz istenecektir. Şifrenizi girip onayladığınızda kayıtlı e-mail adresinize bilgilendirme maili gelecektir. Bilgilendirme mailindeki bağlantıya tıklayarak Facebook hesabınızın yedeğini bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Bu işlemleri adım adım aşağıdaki resimlerde görebilirsiniz.

facebook hesap yedeği indirme facebook-hesap-yedeği-indirme-2

Facebook hesabını silmeye kesin kararlıysan okumaya devam et;
Ama yok ben hesabımı dondurmadan direk olarak silmek ve bir daha geri dönmek istemiyorum diyorsan yine sen bilirsin 🙂 Hesabını tamamen kesin ve kalıcı olarak silmek için aşağıdaki butona tıklayınız.

Facebook Hesap Silme Linki

Bu bağlantıya tıkladıktan sonra aşağıdaki gibi bir ekran açılacak ve Facebook sana kibar bir dille tekrar emin misin diye soracak ve silinme işleminden sonra neler olacağını son bir kere daha hatırlatacak.
facebook-hesabını-tamamen-silme

Hesabınızı Neden Silmek İstediğinizi Merak Ettim 🙂
Aslında Facebook hesabını silmek için binlerce neden var. Sosyal medya bizi esiri olarak eline aldı diyebiliriz. Bende Facebook hesabımı silmeyi çok denedim ama sonuç hep hüsran oldu. Defalarca sildikten, dondurduktan sonra yine açtım. Şu anda 9-10 adet Facebook hesabım bulunmakta sakın bizim oğlan Mark duymasın. Zaten sürekli başım dertte ceza verip duruyor.

Her neyse konunun dışına çıktık ama çok da fazla abartmadan sormak istiyorum Facebook hesabını neden kapatıyorsun? Bu sorumun cevabını aşağıdaki yorum kutusuna yazabilirseniz beni çok mutlu edersiniz.

Facebook Hesap Silme Videolu Anlatım

Hesap silme yöntemlerinde Facebook zaman zaman güncellemeler yapıyor. Bu güncellemelere göre yazımız sürekli yenilenmektedir. Hesabınızı kapatma konusunda farklı bir sorun yaşarsanız bize bildirmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Hesabını Tamamen Silme – Kapatma